TURAN NEDEN ŞİMDİ KURULAMAZ

Lisede ve üniversitede ateşli milliyetçiydim ve kafayı buna yoruyordum.. o zamanlar bence olabilebilecek birşeydi ama şimdiki kafamla bakınca olamayacak bişey, sebepleri ile anlatayım.

Doğudan batıya Çin ve Avrupa arasında, kuzeyden güneye iran hindistan çin arap yarımadası ve rusya arasındayız türklerin tamamı olarak.

pakistan afganistan gibi psikopat devletler var arada

Yani çeşitlilik içerisindeyiz. ticaret yolları bizim sınırlarımız içerisinden geçiyor

Osmanlı gibi en güçlü devlette bile öncelik rumelideydi. doğu pek önemli değil ama batı önemliydi.

RUSYA ÇİN HİNDİSTAN İRAN İSRAİL gibi teknoloji devleri arasında devleşmemiz ve sözümüzü geçirtmemiz gerekir ki bu, bu yüzyılda çok zor.

ABD nin etkisi

Rusyada ve Çinde Türkler var Rusyada Sibirya ve bazı eyaletler, Çinde ise Uygur Özerk devleti Türklerden oluşmakta. ABD Çin’in Avrupa’ya akışta ticaretini önlemek için Uygur sorununu gündeme getiriyor.

Dikkat ederseniz ABD ve Avrupa kaynaklı haber sitelerinde bu tarz haberlerin ilk kez çıktığını eğer ora ile ilgili bir haber yapılacaksa ABD Avrupa haber ajansları haber geçiyor ve bu propagandaya dönüştürülüyor.

Yani Çinin ekonomisini basın yoluyla etnik sorun üzerinden etkilemeye çalışıyorlar

Çin şu an uzayda ikinci uzay istasyonunu kurmuş bir ülke ISS NASA ESA ROSCOSMOS ile ortak ancak Çin kendi uzay istasyonunu kurdu çok acayip uyduları var İran da Çin gibi ancak uydu gönderiyor Galiba sadece iranın uyduları bizim yerli uydulardan fazla, en son bir haberde okuduğuma göre İran video çekebilen uydu göndermişti. Aynı şekilde İsrail de bu teknolojilerde çok ilerledi

TÜRKLERİN DÜNYA ÜZERİNDEKİ GENEL KONUMU

1-Ticaret üzerinden para kazananlar + Enerji Naklinden para kazananlar (Türkiye ve Çinden Türkiye’ye kadar olan alandaki Türk devletleri)

2-Doğal kaynakları işletip para kazananlar (Türkiye hariç tüm Türk devletleri)

Kaynakların ekonomiye dağıtılması adil mi ?

Aslında ülke olarak çok para kazanıyoruz, diğer Türk devletleri de bu şekilde, Ben Türkiye üzerinden konuşurum.
Türk dünyasının lideri biz isek kazandığımız paralarla yatırım yapmamız gerekirdi ileri teknolojilere

İHA/SİHALAR bence yeterli değil daha iyisi yapılmalı

Uzay sanayinde daha iyileri yapılmalı

Doğal kaynaklardan daha iyi faydalanılmalı(arama çalışmaları artırılmalı üretim için yeni teknolojiler yaratılmalı)

e tamam ben bunu yazdım da devletin ileri gelenleri beni sikleyecek mi 😀 o var 😀

Türkler son 200 yılda doğu ve batı, kuzey ve güney arasında geçiş zonunda bulunmuş ve ticaret ile ekonomilerini güçlendirmiş (son50 yıl) osmanlının batması ve türkiye ve azerbaycanın kuruluşu sonra sovyetlerin dağılması gibi bi sürü şeyler atlattık millet olarak. Büyük devletler ilerlerken aya çıkarken biz ya yeni kuruluyoduk ya da yeni gelişmeye çalışıyoduk

En basitinden internet Landsatın 1980 görüntüsünü bugün indirebiliyorsunuz

1980’de ABD uzaydan dünyadaki merkeze veri akışını sağlayabiliyordu

Yani internet orada 1970lerin sonunda 80lerin başında vardı Türkiyede ise 1990 sonlarında internet oldu ixir vardı hatırlıyosanız ekolay vardı 😀

Bu kadar gelişmiş devletin arasında biz nasıl gelişebiliriz mesela 10 yıl içinde tüm türk devletleri belirli görevleri yerine getirse sonra birlikte bişeyler yapılsa ne güzel olur..

ama olmaz. çünkü içimizdeki irlandalılar +abd+rusya yedi düvel bize o işleri yaptırtmaz

bağımsızsan yapman lazım..

yani ben ömrümde görür müyüm bilmem ama turan denilen şey harbiden kızılelma. olması için çalışalım ama olacağını pek sanmıyorum. olması için çalışırsak bile güzel şeyler olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.