JMO Ankara Bölge Seçimlerinin Ardından..

Seçimi kaybettik altta 8 maddelik çıkarttığım sonuç ve öneriler var.. E peki ne oldu?

1- MTAlı sözleşmelilerin %80i gelmedi
2-Çukurambardaki 200 kişiden kemik 70 kişi geldi 130 fire verdik bu fire verdiklerimiz turuncu listeye yani jmo yönetimine seçimde oy kullanmayarak biat etmiş oldular, sadakatlerini kanıtladılar.. Eğer oy kullansalardı dua edin ki kullanmadılar yoksa 1400 e karşı kaybetmiş olurduk.
3- İlllerden katılım çok düşük oldu geçen seçimde Kayseri’den gelenlerin sayısı bu seçimde diğer illerden gelenlerin sayısından daha fazladır kesinlikle.. açın karşılaştırın. 
4- Ülke ekonomisi. Malesef savaş ekonomisindeyiz ve odanın seçim stratejisi şehir dışından katılımın az olacağı belliydi çünkü benzin fiyatları çok yüksek.. kaldı ki adama siz oy verin yakıtınızı/biletinizi biz karşılarız deseniz bile adam oyunu verdikten sonra “ee hoca oyumu verdim benzin parası ateşlesene” diyemez bu iş böyle olmaz. Oda ise mta sözleşmelilerinin sözleşmesinin bittiği ve yeni sözleşmenin olup olmayacağının muğlak olduğu döneme denk getirdi seçim gününü.. yani mta daki adam ekmeğini düşünürken meslek odası için fedakarlık yapacak durumda değildi.. önce karnı doyacaktı ki sonra keyifle oyunu kime verecekse verecekti.. 
5-JDP yönetimi.. ben profilimdeki yazı ile jdp den ayrıldığımı açıkladım yolları açık olsun. ama şunu anlamamız gerekir. Nasıl Mhp den İyi parti ayrıldı bizim de içimizden bu işi daha iyi yapabilecek birinin çıkıp ben bu işi JDP den daha iyi yaparım deyip JDP den daha kararlı bi şekilde seçim çalışması yürütmesi lazım. İllerden adam mı gelecek basacak parayı oradaki birine eğer gelmezlerse de ifşa edecek onu.. çünkü bizim milletimiz öpeni sever, seveni öper kaldı ki öpüşmeden de sevişilmez adama parayı vererek öpeceksin sonra duruma göre… JDP yönetimi kimseyi kırmamak için insiyatif almadı alamadı sebepleri çeşitlidir.
6-Hangi kurumdan kaç kişinin hangi şirketten kimlerin gelip gelmediğinin detaylı istatistiğinin çıkartılıp her seçimde aynı kurumdan darbe yemekten vazgeçilmelidir. 
7- Özel Sektörde piyasada karar veren olmak, Aynı önceki seçimlerde bizim delegeleri nasıl size iş paslamayız diye tehdit ediyorlarsa yeniJDP nin de artık taşeron şirketlerden oy alırken aslında bu taşeronlara iş veren karar verici firmaların sahiplerini ve oradaki çalışan jeologları etkilemesi ve ikna etmesi lazım eğer bu olursa o şirketlere iş yapan turuncu taşeronlar kendilerine ekmek gelmeyeceğini anlayacaklarından yeniJDP ye öpe öpe oy vermek zorunda kalacaklar.. 
8- Bu işin faturasının kime kesileceği ise JDP nin kendi iç konusudur onu da kendileri bilir.

 

Kimseye fatura kesilmedi, ortada üzerinden ders çıkarılması gereken hatalar var ve biz bu hatalarla aynen devam ediyoruz. Hem de bu sefer dernekleşmeye gidiliyor. Aynı insanlarla.. Ben çıkmak istediğimi bildirdim, ve bir sonraki toplantıda çıkacağımı bu sefer sözlü olarak yine bildireceğim. Çünkü ketum ve kapalı bir gruba karşı kozlar açık halde mücadele veremezsiniz. Hele ki ekibiniz içerisinde sizleri ileriye götürmekten çok geri çekenler varsa mücadelede yenilgiye mecbur bırakmış olursunuz kendinizi.. 

Başkan gerektiğinde gereksiz insanlara siktiri çekebilecek kudrette olmalı. Başkan dediğin astığım astık kestiğim kestik olmalı.. 

Kendi açımdan değerlendirmem şu;

Ben işsiz, ekonomiye katkı koyamayan, jeoloji adına sadece teorileri hipotezleri olan kabul görmese de bunlar şimdilik işe yaramayan birinin teki olarak böyle bir dernek oluşum içerisinde etkisiz eleman olacağımı bildiğim için yokum. Şimdi ekmek parası bile kazanamayan biri kalkıp da jeoloji camiasını düzeltmeye çalışırsa herkes buna güler hem de götüyle güler 😀 

O yüzden önce kendimi düze çıkartıp, daha sonra bu işe yıllarımı verdikten sonra bişeyleri düzeltmeye çalışmak daha mantıklı olacaktır.

Kendime bakıyorum at yok, avrat yok, silah yok 😀 DonKişot gibi yel değirmenlerine karşı savaşıyorum 😀 

Biraz gelirim olsun, düzeltilecek bişey varsa bakarız. Çünkü bu oluşum içerisinde 6 yıldır 3 dönemdir bulunuyorum ve şu ana kadar bana hiç bişey katmadı. Katmayacağını da biliyorum. 

Dernek olsa nolacak ? jeoloji mühendisliği mezunu olarak bilgisayar başında sekreterlik saymanlık mı yapacam ? belki o bile olmayacak 

o yüzden kendi açımdan gereksiz ve beni geliştirmeyeceği için boş gördüğüm bir oluşum içerisine girmek bence mantıksız. 

 

Yolum ve yolunuz açık olsun. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir