İş kursam ?

Sıfır sermaye ile nasıl olacaksa artık ben de bilmiyorum ama bayadır düşündüğüm şey. Aklımdaki şey tam olarak aşağıdaki gibi. Yani adamın bir sahası var ve maden aramak istiyor. Ben ve ekibim gidip saha jeolojisi ve jeokimya hizmeti verip adamın sahasında ne var ne yok bulacağız.. Nereye sondaj yapılması gerektiğini belirleyeceğiz. Sondaj yapılana kadar sondajdan önceki tüm arama sürecinde biz olacağız. İşi büyüttükçe kendi sondaj makinelerimizi alırız ama ilk başta arama şirketi olacak bu..

Şirket Çalışma Alanları

Metalik-Radyoaktif Madenlerin aranması, Jeotermal sıcak su kaynaklarının aranması, tarımsal sulama suyu tespiti ve hidrokarbon rezervuarlarının aranması çalışmalarında saha çözümleri. Sondaj öncesi çalışmalar dahilinde yer altı kaynaklarının aranıp tespit edilmesi sürecindeki ileri teknolojili tüm mühendislik çözümlerini kapsamaktadır.

Çalışma Yöntemi

Soğuk su tespiti hariç, tüm yeraltı kaynaklarının tespitine yönelik temelde saha jeolojisi ve özelinde jeokimyasal numune alımı ve değerlendirme için,

Toprak jeokimyası, toprak gazları ve radyometrik yöntemler ile bunların geliştirilmesi ile ruhsat sahasına yönelik kaynak tespit çalışmaları ile ileri teknolojik yöntemlerin yanında geleneksel yöntemlerle birlikte yeraltı kaynağının etki ettiği alanı en efektif ve en ekonomik şekilde keşfetmektir.

Alt Çalışma Alanları

Arama jeolojisi teknolojilerini destekleyici olarak gerekli tüm mühendislik disiplinleri.

Robotik – Mekanik – Mekatronik

Sensör Mimarileri – Elektronik

Yazılım – Makine Öğrenmesi – Veri Bilimi

Uzaktan Algılama – Coğrafi Bilgi Sistemleri

Organizasyon Şeması

Saha Servisleri

Ruhsat sahasında aranacak kaynağa yönelik saha çalışmaları, numune alımı yapılır.

Jeotermal Servisi

-Jeoloji, hidrojeokimya, saha jeolojisi

Hidrokarbon Servisi

-Jeoloji, hidrojeokimya, jeokimya, saha jeolojisi

Maden Servisi

-Jeoloji, hidrojeokimya, jeokimya, radyometri, saha jeolojisi, modelleme hizmetleri

Büro ve Raporlama Servisi

Sahadan alınan numuneler laboratuvarda analiz edildikten sonra elde edilen “veri” den çeşitli mühendislik çözümleri ile “bilgi”ye ulaşılmaya çalışılır. Ve elde edilen bilgi rapor ve sunum formatına getirilir.

Uzaktan Algılama, Coğrafi Bilgi Sistemleri, Jeoistatistiksel Yöntemler, Veri Görselleştirme ve Rarporlama hizmetleri.

Teknoloji Geliştirme Birimi

-Kurum içi robotik, Mekanik ve Jeoloji teknolojileri için hayat kurtaran yenilikler için yazılım-donanım geliştirme hizmetleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir