doktora yapayım dedim elime yüzüme bulaştırdım güzel kızlar :D

Lityum yataklarını çözdüm ama bilimsel temele oturtmak için doktora yapmam gerekiyordu. bi kaç hocaya mail attım hepsi sonuçta neden yapılamayacağına dair konuşarak kibarca reddetti.. kimisi bilgisi eksik eski literatür üzerinden konuşarak reddetti kimisi hem para lazım hem de çalıştığın yer ruhsatlıysa numune alamazsın falan dedi..

herkes aslında kendi çapında haklı. ama yapacak bişey yok. yolun sonu mu ? değil ? orada yapamazsan burada yaparsın çok da zor değil bence.

aslında herşey paraya bağlı. paran olsa doktora yapmazsın kendi çapında araştırır ruhsat alır parana bakarsın tabi o olmayınca mecbur doktora yapmak zorunda kalıyosun. kendi şirketim olsa kendim araştırsam kendi istediğim formatta rapor yazsam büyük şirketlere saha pazarlasam da para kazansam çok güzel olurdu. ama yok işte olmuyor. Allah istemedi mi yaprak nasıl kımıldamıyorsa kısmetinde belirlediğin konuda doktora bile yapamıyorsun.

ne yaparım bilmiyorum. belki de jeolojiden ekmek yemek için en çok ben çabaladım ama evren bi şekilde benden uzaklaştırıyor bu işin ticari yönünü.

varsın olmasın. esnaf olup kuruyemişçi falan olacam heralde.. diplomaları asarım artık dükkana 😀

aklıma hiç bişey gelmiyor. ailem bana akıl verecek düzeyde değil jeoloji işlerinden anlamıyorlar. çevremdekilerden de pek umudum yok. ne yaparım bilemiyorum.

ne yapacam bilmiyorum. jeoloji işine girip para kazanmak için paranızın olması lazım. yani sermaye lazım. olmadı mı olmuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir