Commandos Yeniden

Oyun piyasasını bir zamanlar wolfied dan beri takip eden biri olarak çok sevindiğim bir hadise bu. Çünkü hayatımda oynadığım en güzel askeri strateji oyun serisi uzun süredir ara vermişti ve  

Burada belirtildiği üzere

isim haklarının pyro studios’tan alınması ile oyun yeniden hayata dönecek. 6. sınıfta behind enemy lines ile başlayan bu serüven heralde 28 yaşında da devam edecek  

Kalypso Media Commandos serisinin tüm haklarını satın aldığını duyurdu! Benim de en sevdiğim oyun serilerinden biri olan Commandos’un ismini yeniden duymak harika oldu. 

Kalypso Media hem eski oyunları mevcut nesil platformlar için yeniden yayınlayacak, hem de serinin yeni oyunu üzerinde çalışmaya başlayacak. 

Commandos serisinin yaratıcısı Pyro Studios başkanı Ignacio Pérez “uzun süredir markalarımızın devamı için uygun bir ortak arayışındaydık. Kalypso tanınmış isimleri yeni nesille buluşturmakta önemli bir uzmanlığa ve deneyime sahip, Commandos isminin emin ellerde olmasından büyük mutluluk duyuyoruz” şeklinde konuşurken, Kalypso’nun kurucusu Simon Helwig ise şunları söylüyor: 

“Pyro Studios ekibinin stüdyonun tarihi boyunca başarmış ve yaratmış olduğu işlere büyük saygı duyuyoruz. Bu sevilen oyunları tekrar canlandırmayı ve yenilerini geliştirmeyi serinin dünyanın dört bir yanındaki hayranlarına karşı sorumluluk olarak görüyoruz. Elbette tüm platformlar için yepyeni bir oyun da geliştireceğiz, ama varolan oyunları da yeni teknolojiler ve platformlara uygun hale getireceğiz. Önümüzdeki imkanlar bizi oldukça heyecanlandırıyor, yakın zamanda potansiyel geliştirme stüdyoları ile görüşmeye başlayacağız.”

Kaynak: https://forum.donanimhaber.com/commandos-serisi-ana-konu-161-komandoyuz–21395213-73

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir