Anlaşılmak istemiyorum ama bunu son kez yazıyorum.

Ben herhangi bir şirketin x departmanı müdürüne ya da sahadaki şefe bağlı çalışan her hafta ya da gün rapor vermek zorunda olan bir mühendis değilim, sondaj bekçisi değilim, numuneci değilim, şirket fedaisi değilim, sondaj videosu çekmekle mükellef getir-götür mühendisi hiç değilim..

üstüm yok astım da yok. memur değilim. X daire başkanlığına bağlı bir büroda çalışan bir mühendis de değilim.

ana bilim dalına bağlı araştırma görevlisi değilim ya da ne bileyim, bölüm başkanına bağlı bi doçent yarddoç falan hiç değilim

sırf doktora yapıyorum diye bana hocam diyorlar gıcık oluyorum. hoca moca değilim olmak da istemiyorum.

sadece hayatın sürüklediği yerde bi yerde enerjimin bitmesini bekliyorum.

ben ekmeğimi serbest piyasadan kendi bileğimin hakkıyla kendi bilgimi o veya bu şekilde gerek bilimsel arenada makalelerle gerek sosyal medyada maden gruplarında kendi reklamımı kendim yaparak ya da azıcık ucundan göstererek vs vs ya da birilerinin beni önermesiyle(bu saydıklarımın içinde en azı bu) bana gelen işleri şimdilik piyasadan çok düşük hakkaten cüzi fiyata yapan mühendis de diyebilirsiniz jeolog da diyebilirsiniz, siksok bir doktora öğrencisiyim. hasbelekader yüksek lisansı 3 senede anca bitirebilmiş gerizekalının tekiyim.

birisine küfrettiğim zaman durduk yere küfretmem. önceden sineye çeke çeke arkamdan kumpaslar kurularak işten attırdılar bu sefer buna izin vermem anında tepkimi koyarım çünkü sektör bunu gerektiriyor ve ayrıca kendi nam ve hesabıma çalışıyorum. yaptığım iş bi şekilde uzun sürebilir uzayabilir ama ben titiz çalışarak doğru olanı yapmaya çalışıyorum. bak şunu şunu yaptım başka bişey istiyor musun diye soruyorum karşımdakine, detaylı şekilde ne istediğini not ediyorum. Madenciye duymak istediğini söylemiyorum ya da dolandırmak için önden bilet parası isteyen sondajcılar gibi sen para gönder ben geliyorum sahana demiyorum, ya da ben bi sahaya geleyim de sana sahada fiyat veririm demiyorum ya da sahana gelirim akşamına rakı masasını hazır et deyip arkasından 5 sayfa raporu eline tutşturmuyorum… benim tasmam yok üstüme sorumlu değilim yani üst mevkimde kimse yok. bana mentor olmak isteyen sistemin adamı olmuş ya da olamamış tecrübeli dinozor jeologlar  bile yok çevremde ve ben de artık istemiyorum. doğrucu davut olunca insanlar uzaklaşıyor.. kendilerince haklılardır ancak onlar ne kadar haklıysa ben en az 2 kat daha haklı olduğumdan adım gibi eminim. artık kimseye de ihtiyacım olduğunu da düşünmüyorum, tutturabilirsem şirket 5 sene içinde limited şirket olur, olmazsa da semt pazarında bişeyler satarım ya da ne bileyim toroslarda kireçtaşı mağaralarında ya da nevşehirde peribacalarında falan yaşarım. hayat devam ediyor napalım yani çok da kasmaya gerek yok. birine küfrettiğim zaman bunu ilk görüşte beni tanımayanlar için evet kötü bir intiba bırakıyor olabilirim ama ben haksızlığa gelemeyen bir insan olduğum için adamın karnına bıçak takacağıma anca anasına bacısına küfrederim ha işi yaparım tamamlarım neyse ama sen bana bu iş beni tatmin etmedi dersen kusura bakma ben senin orospun değilim ananı da sikerim.  bunu altta da yazdım bi kaç gün önce, benim karakterim hizmet sektöründe çalışmaya uygun değil bunu bu yaşımda öğrendim nereden bilebilirdim ki ? bundan sonrasını düzeltmeye çalışacam artık napabilirim

yani altımda çalışan da yok maaş veremiyorum 😀 bu sene 5 iş yapsam kendim için başarı sayacam çok bişey istemiyorum ama insan gibi insanlara iş yapmak istiyorum. orospu çocuğu 1 trilyon verse de piçlik yapacaksa bile o para için sikik insan evladına tahammül edemem.

yani bende durumlar böyle. neden küfrediyor vs diyenler için kendimi beğendireceğim ya da yamamak isteyeceğim ya da güzel görünmek isteyeceğim kimse yok, çekindiğim biri de yok. hatrına minnet edebileceğim insanlar da olmadığı için çok rahatım ve ediyorum yani napabilirim? haksızsan haksızsın diyin abi ? napalım sineye mi çekelim orospu çocuklarının hareketlerini laflarını tavırlarını triplerini?? sorumlu değilim yani birine karşı. evli değilim çocuklu değilim, ev kredisi taksidi ödemiyorum, araba kredisi taksidi ödemiyorum 😀  yani götü çakmış biri değilim sırf zorunda olduğum için ev geçindirmek zorunda değilim sadece ders çalışıyorum, makale okuyorum, makale yazmaya çalışıyorum bişeyler öğrenmeye çalışıyorum, jeoloji ile ilgili yardım isteyen olursa yardım etmeye çalışıyorum kendi çapımda seve seve.. gem gruplarında falan takılıyorum mineral tanımaya çalışıyorum yorum yapıyorum falan filan sadece o kadar, kimseden de çekincem yok internette bana sosyal medyadan her yerden ulaşabilirsiniz whatsapptan yazışabiliriz ankaradaysanız bi cafede çay içebiliriz kahve içebiliriz sohbet edebiliriz ama yani taklacı vs değilim olmuyor yalan söyleyemiyorum çünkü biliyorum ki söylediğin yalanı sonradan unutmaman gerekiyor kalıcı hafızamda o kadar kilobayt yer yok yani 😀 128 kb beynim var benim düz çalışıyor çok da kasmıyorum.

babamın bir sözü vardır,

“İNSAN ŞEREFİ İÇİN YAŞAR” der, ben de şerefim için yaşıyorum, şerefim biterse yaşamım da biter. evet zengin olmak istiyorum ama akpliler cemaatçiler ya da ne bileyim bu tarz insanlar gibi makamında hızlı yükselen ya da hızlı zengin olanlardan olmak istemiyorum. bu olacaksa zaman alacak da olacak bundan eminim, sonradan görme olmak istemiyorum çünkü twitterda bu tarz çok insan var ve görüyoruz yani ne mal olduklarını 😀 kalsın yani

ha yani yok linkedinmiş yok facebookmuş yok twittermış bu çocuk birine küfrettiyse bilin ki bi sebebi vardır. görün okuyun komik geliyosa gülün geçin siktiredin bi ben mi dert olacam size herkes işine baksın 😀 kimse kimseye neden durduk yere küfretsin ki abi insanız şurada neden sineye çekelim orospu çocuklarının hareketlerini.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir